Занимливости

Дали, на пример, кучињата знаат колку е часот? Ова прашање често е предмет на несогласување на теоретичарите ...

Без разлика дали сте биле одвоени само неколку минути или неколку дена, вашето куче се разбира, неизмерно ви се радува и ве дочекува со воодушевување. Дали некогаш сте се запрашале дали тоа знае колку долго сте биле одвоени? 

Ако сакате да ја разубавите оваа мрачна и дождлива недела, ова видео мора да го погледнете, а ако сте љубител на француски булдог - насмевка од уво до уво е загарантирана!

Сите ние сакаме животни, нели? Таа љубов и не собра на ова место. Некој повеќе сака кучиња, некој мачки, некој ежови, лисици, зајаци, птици или рептили. Не е ни важно кое животно ви е омилено, важно е да се однесувате кон нив со многу љубов и почит. Еве еден хумористичен текст со 10 забавни начини како да станете најголем и најдобар љубител на животни во светот! Ако ги следите овие инструкции - вие сте нашиот херој!

Кучето е снимено додека ја следи брзата помош која го носи неговиот сопственик кој претрпел епилептичен напад на улиците во Бразил.

Снимката, која е снимена во Тагуатинга во Бразил, е вирална на социјалните медиуми, а луѓето се восхитуваат на лојалноста на кучето.

Тие се едноставно неодоливи, дури и кога се непослушни!

Ова симпатично куче сакаше да ја земе храната оставена на масата, и го сочека вистинскиот момент за да ја дофати.

Мало напуштено кученце останало затрупано во снегот и мразот покрај патот. За среќа покрај него поминале хумани луѓе кои успеале да го извлечат од замрзнатиот снег.

Погледнете го видеото од спасувањето на ова кученце