Занимливости

Филмовите од типот на "The Notebook" не допираат до вас, но сте се исплакале додека сте го гледале "Марли и јас"? Можеби и вие пове ги сакате кучињата од луѓето ... Овие десет примери ќе покажат дали тоа е навистина така ...

Ова куче обожава да вежба јога заедно со својата сопственичка.

Погледнете ја нивната тренинг сесија на следново видео.

Уличен музичар во Малезија таман се подготвувал да се спакува, тажен поради својот лош ден, пред него се појавила најслатката публика во светот - четири мачиња од по само три месеци!

Мачињата хипнотизирано слушале како свири музичарот не тргајќи го погледот од неговата гитара.

На интернет се појави снимка од нов тенисер кој ќе ве воодушеви со својата игра на мрежата.

Симпатичното куче Зиги Трикс бул-териер од Англија кој знае како да вози скејтборд, сака и да заигра кога ќе слушне добар ритам.

Бул-териерот Зиги Трикс целосно се распаметува кога ќе слушне како неговиот сопственик удира по неговиот омилен ритам. Само погледнете како Зиги игра, и веднаш ќе ви биде јасно дека ова куче обожава тапани

Додека повеќето мачки не се препуштаат лесно на благодетите на бањањето, реакциите на кучињата можат да бидат различни.

Додека некои кучиња со сите сили се трудат да се одбранат од бањањето, други одвај чекаат да се фрлат во водата. Третите, едноставно, стоечки ја поднесуваат својата "тажна судбина".